Často kladené dotazy

Děti bez doprovodu

Jak zjistím termín nástupu dítěte?

Pobyt dítěte bez doprovodu je vždy potřeba dopředu rezervovat. Děti bez doprovodu jsou zvány podle rezervací a data platnosti návrhů postupně jak přicházejí schválené z pojišťovny. Prázdninové termíny jsou velmi žádané, i ty je potřeba včas si rezervovat.

Lze předem dohodnout alespoň přibližný termín?

Je potřeba s předstihem (6 měsíců) kontaktovat přijímací kancelář s požadavkem. Pokud to kapacita dovolí, snažíme se vyhovět.

Kdy se dozvíme přesný nástupní termín a délku pobytu?

Přesné termíny jsou známy 3-4 týdny před nástupem, kdy jsou rodičům rozesílány písemné pozvánky na adresu uvedenou v návrhu. O datu propuštění budete informováni s předstihem také písemně, popř. je možné si stanovenou délku zjistit telefonicky po nástupu dítěte.

Jak je to u vás s prázdninovými pobyty, dají se předem rezervovat?

Protože je o ně velký zájem, většinou se řeší již během ledna a února, kdy se vypisují návrhy. Proto je potřeba kontaktovat přijímací kancelář a pobyt si rezervovat.

Můžeme přijet na návštěvu?

Návštěvy dětí jsou umožněny v sobotu a neděli vždy od 8.30 do 17.30.

Můžu dát dítěti do léčebny mobilní telefon?

Můžete, ale léčebna nezodpovídá za jeho případnou ztrátu. Telefonovat můžou děti většinou až ve večerních hodinách.

Moje dítě má bezlepkovou dietu, bude mu možné upravit jídelníček?

Jakékoliv dietní omezení a úpravu jídelníčku (včetně alergií na určitá jídla) je potřeba nahlásit před nástupem dítěte, aby mu mohla být upravena strava již od začátku pobytu

Když dítě hraje na nějaký hudební nástroj, může si ho vzít s sebou? Bude moci cvičit?

Děti mohou cvičit ve volných chvílích, takže hudební nástroje si vzít s sebou můžou. Klavír je k dispozici v léčebně.

Děti s doprovodem

Co si musíme vyřídit, abychom s dítětem mohli přijet na léčebný pobyt?

Je potřeba zažádat si u dětského lékaře o vypsání Návrhu na umístění dítěte v dětské odborné léčebně. Ten se poté zasílá na pojišťovnu, kde ho musí schválit revizní lékař. Celkové vyřízení trvá přibližně měsíc.

Jak zjistím, že mi pojišťovna pobyt schválila?

Nejlépe zavolat přímo do léčebny, jestli už návrh z pojišťovny přišel. Většina pojišťoven totiž vyjádření o schválení (popř. neschválení) návrhu neinformuje.

Musím si rezervovat pobyt dopředu?

Termíny pro děti s doprovodem je potřeba si rezervovat (viz“léčebné pobyty pro děti“). Vzhledem k tomu, že léčebné pobyty v našem zařízení nejsou turnusové, ale u každého pacienta je stanovena individuální délka pobytu, je přesné datum nástupu obvykle možné určit teprve 3-4 týdny předem.

Jak dlouhý je tedy pobyt dítěte a kdy se dozvím jeho délku?

Délka je závislá na zdravotním stavu dítěte a určuje ji ředitel léčebny po příjmu. Pohybuje se od 4 do 6 týdnů. Většinou je známá již druhý den po nástupu.

Zaměstnavatel mě však nemůže uvolnit na déle jak 4 týdny, co se s tím dá dělat?

Samozřejmě je vždy lepší delší pobyt pro zlepšení zdravotního stavu dítěte, ale pokud nemáte možnost zajistit dítěti delší doprovod, je možné si při příjmu zažádat o upravení délky pobytu.

Může se během pobytu doprovod vystřídat, a co když je u jiné pojišťovny než dítě?

Pobyt je hrazený pojišťovnou dítěte a vystřídat se může kdokoliv.

Mám jako doprovod nárok na neschopenku?

Ano, na vyžádání Vám ji vypíše lékař v léčebně.

Mám ještě menší dítě, můžu si ho vzít do léčebny s sebou?

Je možné si vzít s sebou dítě starší jednoho roku. Ale kapacita léčebny je omezená a je vyhrazena především nemocným dětem. Takže je potřeba toto řešit před nástupem. Ceny pro děti samoplátce se dozvíte v léčebně. V ceně je vždy pouze ubytování a strava.

Máme 3 děti a pro mě samotnou by to bylo velmi vyčerpávající. Může se mnou být na pokoji i manžel, popř. babička?

Pro ubytování rodinných příslušníku slouží apartmány. Jsou pouze 4 v celé budově, proto je potřeba rezervovat si je s předstihem. Pro návštěvy můžete využít turistickou ubytovnu, která se nachází v areálu léčebny.

Co se stane, když mi dítě před nástupem onemocní?

Řeší se to u každého individuálně. Obecně platí, že děti s infekčním onemocněním a s horečkami nastoupit nesmí. V tomto případě se dá nástup odložit max. o týden. Pokud by se jednalo o déle trvající onemocnění, přesouvá se nástup až na další termín. Ale vše je také závislé na tom, zda to umožní platnost návrhu. Takže vždy je lepší si v takovém případě zavolat.

A když onemocní během pobytu, budeme muset odjet?

Pobyt by vám byl ukončen pouze při velmi závažném infekčním onemocnění (např. plané neštovice, apod.). Při běžném onemocnění jste na čas izolováni na pokoji s dohledem lékaře a zdravotního personálu.

Mám dvě děti a při čtyřtýdenním pobytu budu potřebovat spoustu věcí. Je možné si prádlo někde vyprat?

Na každém patře je k dispozici pračka na mince. K zapůjčení jsou i sušáky a žehlička.

Mohu si vzít s sebou auto, budu ho tam mít kde nechat?

Ano, u léčebny je velké parkoviště, které je bezplatně k dispozici návštěvníkům léčebny.

Rádi jezdíme na kolech, kdybychom si přivezli vlastní, je možnost si je někde uzamknout?

Pro každou budovu je k dispozici kolárna, popř. velká šatna, kde je možné si uschovat jak kola, tak v zimě lyže (popř. odrážedla, boby aj.).

Moje dítě má bezlepkovou dietu, bude mu možné upravit jídelníček?

Jakékoliv dietní omezení a úpravu jídelníčku (včetně alergií na určitá jídla) je potřeba nahlásit před nástupem dítěte, aby mu mohla být upravena strava již od začátku pobytu. Detaily si potom řešíte na místě přímo s dietní sestrou.

Mám tříleté dítě, můžu s ním jezdit na speleoterapii?

Na speleoterapii jezdí s doprovodem děti do tří let. Při prvním pobytu dítě vždy doprovází rodič, při dalších již jezdí samo. Je to z důvodu omezené kapacity jeskyně i autobusu.

Je v léčebně wi-fi připojení?

Ano, během dopoledne kdy jsou děti na speleoterapii, se můžete připojit ve vstupní hale léčebny. Po osmé hodině večerní je možné připojení na pokoji. Je to bezplatná služba.

Proč si vybrat Zlaté Hory?

1
  • Zajímá nás zdravotní stav Vašeho dítěte, proto k němu zaujímáme individuální přístup
  • Během léčby pacienti navštěvují speleoterapii
  • Léčíme děti od 2 do 18ti let
  • Děti do 6ti let mohou absolvovat pobyt v doprovodu jednoho z rodičů
  • Pacienti se k nám ve většině případů vrací opakovaně, což svěčí o jejich spokojenosti
  • Naši pacienti během pobytu navštěvují ZŠ a MŠ
  • Neustále zvyšujeme kvalitu našich služeb, modernizujeme vybavení a zajímáme se o aktuální trendy
2

Zábava a aktivity

Během léčebného pobytu klademe důraz na to, aby děti trávily co nejvíce času na čerstvém vzduchu, v přírodě. Dětem se věnují vychovatelky a zdravotní a rehabilitační sestry. Čas trávený venku není jen o procházkách, ale i hrách, bojovkách, soutěžích, olympiádách, turnajích, cestách za pokladem nebo tvoření v přírodě. Mimo to, okolí Zlatých Hor skýtá mnohá zajímavá místa jako stvořená pro výlety. Takovými jsou např. Černé jezero, zřícenina hradu Edelštejn, Zlatorudné mlýny, rozhledna Biskupská kupa, Zlaté jezero aj. Tam všude, a nejen tam, se mohou Vaše děti během léčebného pobytu podívat.

Dětem organizujeme také pravidelné diskotéky, karnevaly, divadelní představení aj.

Také maminky, tatínci, babičky a dědečci, kteří jsou s dětmi jako doprovod, se zapojují. Spolu s vychovatelkami vytváří dětem program tak, aby byl příjemně naplněn. Maminky, které mají právě dítě na speleoterapii, mohou vyrazit na skupinovou procházku s nordicwalkingovými holemi, navštívit hodinu aerobiku, zajít si na relaxační masáž nebo vacushape.

V léčebně je možno zapůjčit si koloběžky, v zimě např. boby.