Rehabilitace a relaxační masáže

Přijďte si odpočinout, načerpat síly, ulevit zdravotním problémům a odměnit své unavené tělo do dětské léčebny ve Zlatých Horách. Náš personál pro Vás připravil širokou nabídku relaxačních masáží. Využít můžete pravidelných měsíčních slev nebo můžete své blízké potěšit věnováním dárkového poukazu. Zalíbí-li se Vám naše služby, nabízíme Vám zakoupení zvýhodněných permanentek.

Relaxační masáže si můžete zarezervovat na telefonním čísle 732 224 065 – paní Romana Fesslová nebo se informujte přímo na recepci léčebny.

Klasická masáž

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově na tělesný i duševní stav masírované osoby. Během masáže dochází nejen k uvolnění masírovaného svalstva a odstranění jeho ochablosti, ztuhlosti, bolesti, ale i k celkové tělesné i duševní relaxaci. Klasická masáž může být prováděna na celém těle, nebo pouze na problematických částech, kterými bývají šíje a záda. Používá se při ztuhlosti svalstva, při enormním pracovním nebo sportovním přetížení, při bolestech hlavy nebo migrénách, pro regeneraci a relaxaci těla, pro zlepšení prokrvení těla a lymfatického systému a pro posílení imunitního systému. Nabízíme klasickou masáž zad, krční a bederní páteře, horních a dolních končetin.

Délka procedury: 30 – 50 min. Cena: 70 – 240 Kč

Baňkování

Baňkování je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Procedura spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny.

Délka procedury: 40 min. Cena: 200 Kč

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je speciální druh masáže, která je už od pradávna praktikována na Havajských ostrovech. Základem této unikátní masáže je použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými lávovými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, hluboce relaxuje a harmonizuje organismus, prohřívá celé tělo, napomáhá detoxikaci organismu a vyrovnává energii v těle.

Délka procedury: 50 min. Cena: 250 Kč

Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblast páteře (speciální pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři). Speciálními masážní hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Masáž uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky, napomáhá správnému postavení páteře, zmírňuje svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky, je vhodná i pro starší osoby, dokonce i při prokázané osteoporóze, působí jako prevence proti onemocnění páteře a k upevnění napjatého zádového svalstva.

Délka procedury: 60 min. Cena: 200 Kč

Medová masáž

Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i pro zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách. Medová masáž se zvlášť osvědčila při potížích krevního oběhu, alergiích, revmatických onemocnění svalů a kloubů, artróze, žaludečních a střevních poruchách, chronické rýmě a chorobách vedlejších dutin, chronického únavového syndromu, bolestech hlavy, nervových poruchách, potíže s usínáním a nespavostí, menstruačních potížích žen, depresích a všech stavech slabosti podmíněné stářím.

Délka procedury: 40 min. Cena: 200 Kč

Reflexní masáž

Reflexní masáž je prováděna na chodidle a nártu nohou. Vychází ze skutečnosti, že na chodidle se zobrazuje celé tělo. Stlačováním a hlazením bodů ovlivňujeme svaly, klouby a vnitřní orgány celého těla. Promasírováním plosek lze zlepšit látkovou výměnu, ovlivnit bolesti zad a páteře, urychlit hojení úrazu nebo operativního zásahu a předejít vzniku rakovinotvorných buněk. Reflexní masáž má osvěžující účinek na celé tělo, zlepšuje funkční systémy vnějších a vnitřních orgánů, zlepšuje látkovou výměnu, zmírňuje bolesti zad a páteře.

Délka procedury: 50 min. Cena: 200 Kč

Aromamasáže

Jedná se o masáže celého těla vhodné pro uvolnění ztuhlých svalů, zad, šíje, končetin a celkové regeneraci. K aromamasáži se využívá vonných silic, které jsou smíchány s olejem nosičem. Při masáži vás upoutá nejdříve vůně, brzy však budete pociťovat i mnoho dalších účinků. Silice kombinované s masáží pomohou uvolnit stres a napětí svým účinkem na smysly, nervová zakončení a svaly. Vůně má uvolňující stimulační účinek na smysly a duševní stav člověka. Kombinace masáže a silic zlepšuje krevní oběh a je považována za stimulátor buněčného růstu kůže a dodává pokožce hladký vzhled. Nabízíme také aromamasáž obličeje.

Délka procedury: 30 min. Cena: 70 - 240 Kč

Lymfatická masáž

Jemná masáž kůže a podkoží aktivuje zakončení lymfatických cévek a tím podporuje odvádění periferní mízy do lymfatických uzlin. Masáž je vhodná jako preventivní opatření pro osoby vystavené dlouhému stání. Pomáhá při regeneraci po fyzické zátěži, turistice a sportu. Užívá se jednak při léčbě otoků, ale také zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů sloužících k regeneraci těla, ordinuje se i při rekonvalescenci po liposukcích, k prevenci vzniku křečových žil či celulitidy. Nejžádanější jsou lymfatické masáže dolních končetin a hýždí. Kromě celulitidy umí odstranit otoky, pocit těžkých nohou, ulevit od svalové bolesti. Oblíbené jsou i lymfatické masáže k odstranění otoků v obličejové části, otoků očních víček, k redukci váčků pod očima a druhé brady. Nabízíme lymfatickou masáž zad, šíje, beder, horních a dolních končetin.

Délka procedury: 30 - 50 min. Cena: 70 - 240 Kč

Lymfatické masáže pro těhotné

Masáže dolních končetin je vhodná pro nastávající maminky, zmírňuje bolestivost a únavu nohou. Pokud nemáte komplikace při těhotenství, doporučuje se od 3. měsíce těhotenství, v případě rizikového těhotenství je vhodná konzultace s lékařem.

Délka procedury: 90 min. Cena: 300 Kč

Lymfatická masáž obličeje a dekoltu

Jemná a technicky dokonale propracovaná masáž. Velmi jemnými tahy a tlaky na kůži, podle přesně stanovených pravidel respektujících přirozenou funkci a anatomii se aktivuje podkožní lymfatický systém. Obličejová lymfodrenáž slouží k odstraňování otoků v obličejové části, odstraňuje napětí, vyhlazuje obličej, detoxikuje ho. V porovnání s drahými krémy má lymfatická masáž mnohem větší efekt. Lymfomasáž by měla být součástí každého dermokosmetického ošetření obličeje.

Délka procedury: 50 min. Cena: 230 Kč

Anticelulitidová masáž

Je velmi účinná v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádání vaziva než u mužů. Dále souvisí s odpadními látkami v buňkách a mezibuněčných prostorách a jejich špatnému odvádění lymfatickým systémem. Tato speciální masáž působí na tukové buňky za zvláčňování podkoží a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Po anticelulitidové masáži se provede zeštíhlující zábal s mořských řas, který zlepší krevní oběh a zbaví tělo toxických látek.

Délka procedury: 90 min. Cena: 350 Kč

Indická masáž hlavy

je jemné léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží. Odstraňuje každodenní stres, bolesti hlavy a očí, napětí v ramenu, a v krku a šíji, zlepšuje kvalitu vlasů, navozuje pocit duševní pohody a celkově harmonizuje psychický a fyzický stav organizmu.

Délka procedury: 50 minut Cena: 250 Kč

Havajská masáž

U havajské masáže se využívá plynulá měkká a hluboká technika, která je prováděna nejen prsty a dlaněmi, ale především předloktím a lokty. Ve spojení s vůní aromatických olejů má velmi vysoký terapeutický a relaxační účinek.

Délka procedury: 50 min. Cena: 250 Kč

Baby masáž

je sestava velmi jemného a citlivého masírování dítěte. Stimuluje a zlepšuje krevní oběh a ovlivňuje tak činnost všech tkání. Tato masážní technika působí na zpevnění a uvolnění svalstva, koordinaci pohybů, zbavuje děti napětí. Pomocí této masáže lze odstranit i poporodní trauma. Pravidelná masáž může zlepšit spánkový rytmus a pomoci při problémech s baby kolikou. Rodiče se mohou tuto masáž naučit a dopřát tak pravidelně svému dítěti tuto formu doteku.

Délka procedury: 45 min. Cena: 200 Kč

Parafinový zábal rukou

Pozvolna prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé klouby, zlepšuje krevní oběh, změkčuje ztvrdlou kůži. Po zábalu jsou ruce odpočinuté a dostavuje se vysoký kosmetický efekt – ruce jsou hladké a sametově hebké.

Délka procedury: 30 min. Cena: 100 Kč

Parafinový zábal zad

Slouží jako relaxace pro kosterní svalstvo, uvolňuje spasmy a kontraktury, pomáhá od bolesti a ztuhlosti, ulevuje při chronické artróze.

Délka procedury: 30 min. Cena: 100 Kč

Dále nabízíme

1

Lékařská služba první pomoci

V době od 16:00 do 06:00 hodin je v případě potřeby připraven službu konající lékař poskytnout v budově léčebny lékařskou službu první pomoci.

2

ORL ambulance

Ve všední dny od 9:00 do 11:00 hodin (s výjimkou vánoční výluky) provozujeme v budově léčebny ordinaci odborného lékaře otorinolaryngologa. Poskytujeme vyšetření a léčbu ušních, nosních a krčních onemocnění, odborné konzultace a audiometrii, provádíme drobné zákroky.

3

Rehabilitace a masáže

V nově vybudovaném, moderně vybaveném prostoru rehabilitace poskytují naši kvalifikovaní pracovníci rehabilitační a fyzioterapeutické výkony.

Pro načerpání sil a zmírnění zdravotních problémů jsme pro Vás připravili širokou nabídku relaxačních masáží. Využít můžete pravidelných měsíčních slev a nebo své blízké potěšit dárkovým poukazem. Přehled nabízených masáží naleznete ZDE.

4

Vacushape

Ženám i mužům nabízíme možnost formování postavy tréninkem v přístroji VacuShape. Pravidelná třicetiminutová chůze na trenažéru se střídavým podtlakem přispívá ke spalování tuků a redukci pomerančové kůže  boků, břicha, stehen a hýždí.