Homeopatie

Co je to homeopatie?

Homeopatie je léčebná metoda, jejíž název vznikl spojením dvou řeckých slov                homeo ( = podobný ) a pathos ( = nemoc ). Již Hippokrates vycházel z principu léčit podobné podobným. Podání homeopatického léku stimuluje vlastní samoléčící schopnost organismu a učí organismus, jak příště správně reagovat. Každý nemocný vykazuje souhrn příznaků nemoci, které jsou charakteristické pro danou nemoc. Klasická léčba nejčastěji potlačuje nebo zastupuje dané příznaky, na rozdíl od homeopatické léčby, která používá látku, která působí ve stejném směru. Tímto učí organismus využít svých samoléčících mechanismů k úzdravě, zlepšení či stabilizaci stavu. Homeopatické léky lze v určitých indikacích podávat samostatně, ale lze je použít v kombinaci s klasickou alopatickou léčbou na zmírnění určitých symptomů a také jako doplněk k jinému druhu terapie ( příprava na operaci, zubní ošetření,… ).

Co lze očekávat od homeopatické léčby?

Pomoc při akutních či chronických infekcích jako jsou časté infekce, reakce na očkování a zhoršení zdravotního stavu po očkování, psychosomatické potíže spojené s poruchami zažívání, spánku, vyčerpání, různé neurózy, potíže močové či gynekologické, stresové reakce na školu, úrazy apod.
Základem úspěšné spolupráce je aktivní účast nemocného a rodičů dítěte při léčbě a rozklíčení hlubších kořenu nemoci.
Přestože se traduje názor, že „ medicína je jen jedna a homeopatie je její součástí", naše legislativa zatím neumožňuje úhradu homeopatické péče ze zdravotního pojištění ( jak je tomu třeba ve Francii ). Proto konzultace hradí klient, resp. jeho zákonný zástupce dle platného ceníku.
MUDr. Barbara Geržová je pediatr s dlouholetou praxí v oboru a svou specializaci rozšířila o vzdělávání se v oboru homeopatie, kdy absolvovala francouzský systém CEDH.
Vzdělání: Lékařská fakulta Univerzity Komenského Bratislava
Atestace 1. st. z pediatrie
Odborná způsobilost v oboru praktický lékař pro děti a dorost
Homeopatická lékařská asociace ( CEDH )
Diplom celoživotního vzdělávání ČLK
Průběžné účasti na tuzemských a mezinárodních vzdělávacích akcích
Termín individuální konzultace si můžete domluvit na tel. č. 584 425 327-8 (recepce), popřípadě e-mailem na barbara.gerzova@speleoterapie.cz .
Ceník služeb