Praktické informace k pobytu na speleoterapii

maxresdefault

Na speleoterapii jezdí děti autobusem od léčebny ve všední dny na 150 min a navštíví ji během pobytu 10 – 15x. Pobyt na speleoterapii je dětmi vnímán ve většině případů velmi kladně. Bývají doprovázeny zdravotnickým, pedagogickým a technickým personálem, případně rodiči.

Děti by měly být na speleoterapii oblečeny tepleji – punčocháče a šusťáky nebo oteplováky, tričko s dlouhým rukávem, mikina nebo svetr, bunda, čepice, případně i rukavice. Oblečení by mělo být starší, aby Vás nemrzelo případné ušpinění, které jde hůře vyprat. Děti by měly být oblečené již před odjezdem na speleoterapii, za teplého počasí by si měly vzít věci s sebou, sestřičky jim pomohou je před vstupem obléci.

Pobyt na speleoterapii:

  • cesta vstupní chodbou do místa, kde probíhá vlastní rehabilitační program, je dlouhá cca 700m, trvá přibližně 15-20min,
  • pro malé děti je možné zapůjčení staršího kočárku na místě,
  • děti se dělí do dvou skupin (mladší, starší) a podle rozdělení dále probíhá program, který má 4 části: pohybové aktivity s říkadly, hygiena, svačinka, volná zábava a výtvarná činnost,
  • úklid hraček, pomůcek a odchod,
  • vstup na speleo je kapacitně omezen, děti do 3 let jezdí s doprovodem rodičů, děti nad 3 roky jedou s doprovodem rodičů jen napoprvé, aby si prohlédly nové prostředí a lépe se adaptovaly. Výjimkou jsou děti špatně adaptabilní, kdy je individuálně domluven doprovod.

Denní harmonogram speleoterapie

1

Ranní speleo:

8:45 – odjezd z parkoviště u léčebny
9:00 – 11:30 – pobyt na speleu
11:45 – příjezd k léčebně

2

Odpolední speleo:

13:00 – odjezd z parkoviště u léčebny
13:15 – 16:00 – pobyt na speleu
16:15 – příjezd k léčebně